Zidane në krye të Francës?

Futboll

Zidane në krye të Francës?

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:16
Zidane

Zinedine Zidane shikohet si pasuesi i Didier Deschamps në stolin e Francës, por tekniku aktual nuk është se ka dëshirë ta hapë krahun dhe këtë e thotë edhe në një intervistë për “L’Equipe”.

“Një Botëror është momenti më i bukur në jetën futbollistike. Nuk ka asgjë mbi Kupën e Botës, e përsëris me vete se nuk do të jetë i fundit.

E di mirë që do të më duhet të fitoj për të qëndruar gjatë në stolin e Francës, por nuk dua të bind askënd, unë jam këtu për të fituar.

Nuk do të jetë i fundit sepse do të shkoj në një kombëtare tjetër? Shpresoj që pas 4 vitesh të jem ende me kombëtaren franceze në kampionatin e ardhshëm botëror”, tha Deschamps.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat