Guardiola prezanton goditjen e fundit!

Futboll

Guardiola prezanton goditjen e fundit!

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:45
Guardiola

Sergio Gomez është një lojtar i Manchester City. Pep Guardiola foli për këtë në konferencën per shtyp perpara ndeshjes se kampionatit: “Për momentin ai do të qëndrojë me ne, do të punojë së bashku me Joao Cancelo, Josh Wilson-Esbrand dhe do të luftojë për vendin me mbrojtësit e tjerë të krahut.

Po flasim per nje te ri interesant: ne Boterorin U17 para disa vitesh lojtari me i mire ishte Foden, ishte i dyti. Luajti me Spanjen U21, si talent i ri i Barcelones shkoi ne Dortmund dhe me ne fund luajti te Anderlecht me Kompany, ku u paraqit mirë”.

Ai është një mesfushor sulmues shumë teknik që vepron në korsine e majtë si mesfushor krahu. Ai gjithashtu mund të luaje në një pozicion më të avancuar, siç është një krah në një treshe sulmuese.  City do te paguaje rreth 25 mln euro per kartonin e tij.

I lindur në Badalona, ​​në vitin 2010 ai iu bashkua Cantera-s së Barcelonës ku luajti për tetë sezone duke mbuluar të gjithë procesin e përzgjedhjeve të ndryshme të të rinjve. Më 6 janar 2018 ai bëri debutimin e tij profesional duke luajtur me ekipin B në ndeshjen e Segunda División, të barazuar 1-1 kundër Real Zaragoza.

Dita e fundit e merkatos së dimrit u ble nga Borussia Dortmund, e cila fillimisht e shtoi atë në skuadrën e tyre U19, vetëm për të debutuar në Bundesligë më 8 prill, në fitoren 3-0 kundër Stuttgartit. I futur në skuadrën e skuadrës së dytë të përfshirë në Fußball-Regionalliga përpara sezonit pasardhës, më 11 dhjetor u thirr për ndeshjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Monakos, duke hyrë në fushë në kohën e lëndimit të pjesës së dytë.

Më 12 gusht, ai u huazua te Huesca për një huazim sezonal, [3] ku ai luajti një rol kryesor duke bërë 36 paraqitje në kategorinë e dytë, duke gjetur gjithashtu golin e tij të parë mes profesionistëve (kundër Ponferradinës). Më 1 shtator 2020 huazimi u rinovua për një sezon tjetër, dhe njëzet ditë më vonë ai bëri debutimin e tij në divizionin e lartë spanjoll, duke dalë në fushë në humbjen 2-0 kundër Cadiz. Më 30 qershor 2021 u ble plotësisht nga Anderlecht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat