Sevilla befasohet

Futboll

Sevilla befasohet

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 23:31
Sevilla befasohet

Kampionati spanjoll i futbollit ngriti siparin e sezonit të ri 2022-2023 me sfidën mes Osasunës dhe Sevillas, e cila u fitua në mënyrë të befasishme 2-1 nga skuadra vendase.

Avila zhbllokoi ndeshjen që në minutën e 9’ për Osasunën, megjithatë andaluzianët u kundërpërgjigjën shpejt, pasi dy minuta më vonë rikthyen baraspeshën me anë të Rafa Mir.

Megjithatë në minutën e 74-t, kur Sevilla ishte hedhur në kërkim të golit të fitores, vendasit fituan një penallti, të cilën e shndërroi në gol Oroz, duke i dhënë Osasunës një 3-pikësh të artë në startin e sezonit.

Fitorja e parë për Osasunën, që këtë edicion do kërkojë gjysmën e sipërmes të tabelës, ndërsa në anën tjetër Sevilla zhgënjen në takimin hapës të sezonit dhe do i duhet të presë që të marrë suksesin e parë për këtë edicion, ndoshta nga sfida e radhës në “Ramón Sánchez Pizjuán” në datën 19 gusht ndaj Real Valladollid.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat