Conte e la jashtë grupit

Futboll

Conte e la jashtë grupit

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 00:27
Giovanni Lo Celso

Conte e la jashtë grupit!

Giovanni Lo Celso u la jashtë grupit nga Antonio Conte, si një sinjal i qartë që nuk bën pjesë në planet e Tottenhamit dhe menjëherë ka lëvizur për të gjetur skuadrën ku do të luajë sezonin e ri.

Kështu fantazisti argjentinas ka zgjedhur Spanjën dhe konkretisht Villarealin për të vijuar karrierën, teksa [pritet që të mbërrijë që mbrëmjen e sotme për të kryer vizitat mjekësore dhe firmosur kontratën.

Marrëveshja është arritur mbi bazën e huazimit me të drejtë blerjeje, teksa Lo Celso rikthehet kështu te Villarealli, ku luajti edhe 6 muajt e parë të vitit, duke shënuar një gol në 16 ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat