Napoli e huazon Ndombelen

Futboll

Napoli e huazon Ndombelen

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 12:18
Foto ilustrim

Napoli thuhet se ka rënë dakord për një marrëveshje huazimi me Tottenham për Tanguy Ndombele dhe ata tani janë duke punuar për të rënë dakord për kushtet personale me mesfushorin.

Gianluca Di Marzio raporton se si drejtori sportiv i Partenopeit, Cristiano Giuntoli vizitoi Parisin sot në një përpjekje për të rënë dakord për një marrëveshje të dyfishtë me Paris Saint-Germain. 

Napoli po kërkon të shesë Fabian Ruiz te gjigantët e Ligue 1 dhe të marrë portierin Keylor Navas, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa ishte në Paris, Giuntoli thuhet se intensifikoi bisedimet e tij me shoqëruesit e Ndombele në një përpjekje për të arritur një marrëveshje. Napoli tashmë ka arritur një marrëveshje me Spurs për të nënshkruar me francezin në huazim me një opsion blerjeje të bashkangjitur dhe tani ata po punojnë shumë për të marrë dritën jeshile nga 25-vjeçari.

Mesfushori francez u dërgua në Olympique Lyon në një huazim gjashtë mujor, por u kthye në Angli muajin e kaluar, duke e detyruar Tottenhamin të gjente një blerës të ri. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat