Ajax fiton bindshëm

Futboll

Ajax fiton bindshëm

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 17:32
Ajax fiton bindshëm

Ajax shkëlqeu në takimin e parë shtëpiak të sezonit të ri në Eredivisie, duke mposhtur 6:1 Groningen. Dueli i luajtur në “Johan Cruijff Arena” u sahoqërua me gola të bukur dhe të shumtë.

Steven Bergëijn realizoi një tregolësh, teksa rrugën e rrjetës e gjetën edhe braziliani Antony (supergol), Kenneth Taylor dhe Steven Berghuis, të cilët kompletuan suksesin “tenistik” të kampionëve në fuqi të Holandës.

Miqtë gëzuan vetëm në minutën e dhjetë. Belgu Cyril Ngonge barazoi përkohësisht rezultatin, por vetëm kaq. Ajax është ngjitur në kuotën e 6 pikëve pas dy javëve të para në Eredivisie.

Objektivi i “Harkëtarëve” është fitimi i titullit kampion për herë të 37-të në histori, ndërkohë që ndeshja e radhës luhet në Roterdam përballë Spartës vendase.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat