Arrestohet

Futboll

Arrestohet

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 17:24
Arrestohet

Ezequiel Cirigliano, 30 vjeç, ish-mesfushori premtues i River Plate (63 ndeshje në ekipin e parë), i cili ka kaluar një përvojë të shkurtër dhe pa shumë bujë te Verona në sezonin 2013-14 (13 paraqitje në kampionat) është arrestuar nga policia e Buenos Airesit.

Mbi futbollistin që aktualisht është pjesë e Cynthialbalonga në Serinë D, në Argjentinë, rëndon akuza për shkelje të ligjit, grabitje me armë dhe armëmbajtje pa leje (konkretisht një pistoletë 9 mm me 11 plumba në karikator dhe një në gojë).

Cirigliano kishte hyrë për të grabitur në një shtëpi në lagjen Caseros dhe, pasi u zbulua, qëlloi me armën që kishte me vete. Ai aktualisht po mbahet në qeli stacionin policor të departamentit të “Tres de Febrero”.

Në momentin e arrestimit ai kishte veshur një fanellë të PSG-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat