Alaba foli për hyrjen si zëvendësues dhe golin e fitores

Futboll

Alaba foli për hyrjen si zëvendësues dhe golin e fitores

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 18:48
Alaba

Në ndeshjen debutuese të sezonit të ri, Real Madrid u përplas me Almeria dhe nuk mundi të hapte autobusin.

Vetëm në minutën e 61-të madrilenët barazuan falë Lucas Vazquez-it dhe 14 minuta më vonë David Alaba shënoi golin e fitores me goditje dënimi. Austriaku e bëri këtë menjëherë pas ndryshimit.

“Para se të hyja në fushë, Ancelotti më tha të bëja një goditje dënimi sepse më kishte parë të shënoja.

Pas golit, ai [Ancelotti] më tha: “Dëgjo, të thashë”, tha Alaba duke buzëqeshur.

“Jam shumë i lumtur për të. Ai është bërë një lider për ne lojtarët e rinj të Real Madridit”, tha Fede Valverde pas ndeshjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat