Atletico e ka rritur çmimin e Moratas

Futboll

Atletico e ka rritur çmimin e Moratas

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 19:21
Atletico e ka rritur çmimin e Moratas

Një fillim i suksesshëm i sezonit ka çuar në një rritje të çmimit të sulmuesit të Atleticos, Alvaro Morata.

29-vjeçari spanjoll pati një parasezon të suksesshëm dhe në ndeshjen e javës së parë të La Ligës kundër Getafes (3:0) shënoi një dopietë.

Sipas AS, tani klubi madrilen mund të pranojë ta shesë lojtarin vetëm për 60-70 milionë euro, dhe jo 35 milionë si më parë.

Ndër pretendentët për Morata-n, veçohen Manchester United dhe Juventus.

Vetë spanjolli tani mendon vetëm për të luajtur për AtlEticon dhe nuk do të shkojë askund.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat