Mbappe i izoluar te PSG

Futboll

Mbappe i izoluar te PSG

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 11:46
Mbappe

Kur Kylian Mbappé rinovoi kontratën me PSG-në, nuk e mendonte që do të kishte kaq shumë probleme në dhomat e zhveshjes së klubit parizien sapo të niste sezoni i ri. Të shtunën e kaluar, sulmuesi francez kaloi disa momente tensioni me Neymarin, i cili disa orë pasi nuk e la të ekzekutonte penalltinë e dytë të ndeshjes (ai humbi të parën), i dha “like” dy postime në Twitter ku kritikohej francezi.

Pavarësisht se Le Parisien raportoi të dielën për një ballafaqim mes dy sulmuesve me Luis Campos, Mbappé nuk po e përjeton mirë këtë periudhë tensionesh.

Sipas TNT Sport Brasil, Mbappe priste që ekipi të luante për të, pra që të gjithë lojtarët të ishin në shërbim të tij, por dhënia e fuqisë absolute në grup shqetësoi disa anëtarë të skuadrës, deri në atë pikë sa Mbappé ndihet i izoluar nga të tjerët në dhomën e zhveshjes.

Arsyeja e dytë e zemërimit të Mbappesë është Neymar. Në muajin maj, pikërisht në kohën kur ai ishte shumë afër Realit të Madridit, PSG i bëri disa premtime që ende nuk i ka realizuar.

Një nga premtimet ishte që penalltitë t’i ekzekutonte ai dhe tjetri largimi i brazilianit. Kur Ney e mori vesh, qëndrimi i tij ndryshoi rrënjësisht.

Momentalisht, sezoni i ish-lojtarit të Barcelonës është i shkëlqyer dhe lidershipi i Mbappesë është vënë në pikëpyetje pas asaj që ndodhi të shtunën në Montpellier. Sipas “L’Équipe TV”, lojtarit francez nuk i kanë pëlqyer disa nga vendimet e Luis Campos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat