Lëvizje e papritur

Futboll

Lëvizje e papritur

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 14:26
Lëvizje e papritur

Mançester Junajtid po përgatit një ofertë për portierin e gjermanëve të Borusia Mynshengladbah, Jan Somer.

Sipas gazetës zvicerane “Blick”, Erik ten Hag po vëzhgon portierin e kombëtares helvete pas fillimit të dobët të sezonit nga spanjolli, David de Gea.

Ky informacion është bërë jehonë edhe nga gazetari i famshëm italian i merkatos, Fabrizio Romano, i cili gjithashtu zbuloi se Junajtidi ka në listë përveç gardianit 33-vjeçar edhe tre top-mbrojtës që mund ta ndjekin atë në stadiumin “Old Trafford”.

Përveç kësaj, Romano konfirmoi se Mynshengladbah, pasi ka ndier rrezikun e Junajtidit ka gati një marrëveshje të re trevjeçare për “plakushin” e portës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat