Dëmtimi i një titullari trondit Sevillën

Futboll

Dëmtimi i një titullari trondit Sevillën

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 16:26
Dëmtimi i një titullari trondit Sevillën

Lajm i keq për Sevillan dhe trajneri Jule Lopetegui. Ekipi andaluzian ka humbur shërbimet e Jesus Corona, i cili ka pësuar një dëmtim të rëndë në gju.

Anësori i djathtë meksikan, i cili u transferua nga Porto te Sevilla në merkaton e janarit, ka thyer kyçin e këmbës dhe pritet të qëndrojë jashtë fushave 4-5 muaj.

29-vjeçari numëron 67 ndeshje dhe 10 gola me kombëtaren meksikane. Ai ka humbur pjesëmarrjen në Kupën e Botës Katar 2022, aty ku Meksika është pjesë e grupit C bashkë me Argjentinën, Poloninë dhe Arabinë Saudite.

“I urojmë lojtarit shërim të shpejtë”, lexohet në postimin e klubit iberik në faqen zyrtare. Sevilla e filloi keq sezonin e ri në La Liga.

Djemtë e Lopeteguit u mposhtën 2-1 në Osasuna, ndërkohë që të premten presin në shtëpi Valladolid, sfida e javës së dytë në kampionatin spanjoll.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat