Zyrtarizon mesfushorin e Tottenhamit

Futboll

Zyrtarizon mesfushorin e Tottenhamit

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 18:33
Zyrtarizon mesfushorin e Tottenhamit

Mesfushori Nanguy Ndombele i është bashkuar Napolit në formë huazimi nga Tottenham, me opsionin e blerjes në fund të huazimit.

Francezi iu bashkua “Spurs” nga Lyon gjatë verës së vitit 2019, duke bërë gjithsej 91 paraqitje dhe duke shënuar 10 gola.

Pasi e pa veten jashtë planeve të trajnerit Antonio Conte, 25-vjeçari pa si mundësinë më të mirë për të transferimin në Itali.

Lajmin në fjalë e bëri publik, klubi italian përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan: “Napoli njofton se afruar Tanguy Ndombele nga Tottenham Hotspur në formë huazimi, me të drejtën e blerjes në fund.”

Mesfushori ka kontratë deri në 2025-ën me Tottenham, sezonin e fundit ishte te Lyon në formë huazimi, ndërsa me Napolin do të qëndrojë po ashtu i huazuar për një sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat