Pas shumë refuzimeve, anglezët ofrojnë 100 milionë euro

Futboll

Pas shumë refuzimeve, anglezët ofrojnë 100 milionë euro

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 19:17
Manchester Utd

Manchester United duket se më në fund ka kaluar nga zërat në veprat.

Lajmi i bujshëm, i arritjes së marrëveshjes për transferimin e Casemiro nga Real Madrid në “Old Trafford”, tani anglezët janë hedhur në sulm total për objektivin e fillim merkatos.

Bëhet fjalë për një tjetër brazilian, Antony nga Ajax. Sulmuesi ka bërë gjithashtu “lëvizjen” e tij, pasi ka refuzuar grumbullin për ndeshjen e radhës në Eredivisie ndaj Sparta Rotterdam dhe gjithashtu ka munguar në stërvitjen e fundit të “Harkëtarëve”.

“Djajtë e Kuq” po bëjnë gati mega-ofertën prej 100 milionë euro dhe gjithçka pritet të mbyllet brenda fundjavës.

Dëshira e sulmuesit brazilian është gjithashtu të transferohet në Premier League dhe të bashkohet me ish-trajnerin e tij, Erin ten Hag.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat