Muller justifikohet për Humbjen e Gjemanisë

Futboll

Muller justifikohet për Humbjen e Gjemanisë

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 11:51
Muller justifikohet për Humbjen e Gjemanisë

Fitorja e kombëtares hungareze me rezultatin 0-1 ndaj Gjermanisë nuk ka shkaktuar surprizë te mesfushori veteran, Tomas Myler. 33-vjeçari nuk ka ngurruar të vlerësojë kundërshtarët për fitoren, por i ka disa fjalë edhe për shokët e tij:

“Hungaria a vërtetoi edhe një herë që nuk është një kundërshtar i zakonshëm.

Njerëzve nuk u bën përshtypje kur emra të kombëtareve të niveleve të tilla duelojnë përballë kombëtareve të mëdha, por sot fitohet në fushë dhe jo nga emri.

Por kjo nuk do të thotë se ne nuk luftuam më maksimum dhe në fund u mposhtëm nga një rast episodik”, pohoi ndër të tjera Muller.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat