Danimarka forcë për Francën 

Futboll

Danimarka forcë për Francën 

Nga: K. Goca Më: 25 shtator 2022 Në ora: 22:36
Danimarka forcë për Francën 

Kampioni në fuqi i botës, Franca, bie në Copenhagen. Danimarka ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Francës, në ndeshjen e xhiros së fundit të Grupit 1 të Ligës së Kombeve, Divizioni A.

Ndeshje u përcoll nga 36.064 shikues.

Fitorja e danezëve nuk i mjaftoi për të përfunduar në kreun e tabelës.

Golat i realizuan  futbollistët Dolberg (34') e Skov Olsen (39’).

Mbappe, Griezmann e Giroud, zhgënjejnë me Francën.

Danimarka përfundon në vend të dytë me 12 pikë, një me pak se Kroacia dhe Franca renditet në pozitën e tretë me 5 pikë dhe Austria në fund me 4 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat