Presidenti i Milanit: E pamundur dhe e rrezikshme të rinovohet

Futboll

Presidenti i Milanit: E pamundur dhe e rrezikshme të rinovohet

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 14:39
Presidenti i Milanit: E pamundur dhe e rrezikshme të rinovohet

Tempulli i futbollit “San Siro” nuk do të rinovohet, por do të shembet.

Presidenti i Milanit, Scaroni ka dhënë disa komente lidhur me situatën e stadiumit.

Ai është shprehur se është e pamundur dhe me rrezik të madh që të nis rinvimi i stadiumit të Milanit dhe Interit.

“Ka shumë arsye, por unë do të them një. Si mund të presim 50 mijë persona çdo gjashtë ditë, derisa punimet vazhdojnë?”, tha Scaroni.

“Është e rrezikshme dhe e pamundur. Tjerat klube bëjnë kështu sepse janë vetëm dhe kanë mundësi të luajnë diku tjetër”, shtoi ai.

Milan dhe Inter po bëjnë përgatitjet që të nisin ndërtimin e stadiumit të ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat