Tifozët e Tiranës për derbin: Luajmë kundër pacientëve

Futboll

Tifozët e Tiranës për derbin: Luajmë kundër pacientëve

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 19:17
Tifozët e Tiranës për derbin

As në ditën e Kombëtares nuk ka paqe.

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës që do të luhet në këtë javë të Superiores është ndezur.

Tifozët e Tiranës kanë shkruar në rrjetin e tyre sociale nëpërmjet tifo grupit “Tirona Fanatics”, duke iu drejtuar Partizanit si ekipi më i shëmtuar në historinë e futbollit.

“Të dielën jemi kundër pacientëve, të dielën luajmë kundër fansave indirekt, kundër ekipit më të fëlliqur e më të shëmtuar në historinë e futbollit, prandaj dhe fitorja është DETYRIM! Gati për leksionet e rradhës, për ju shkollë dhe ditë të dielë! Ora 19:00 – Air Albania. Detajet e kortezhit dhe organizimit do të dalin gjatë javës. Për kryeqytetin, për Tironën!”, shkruhet në reagim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat