Kosova është më e bukur se Mallorca

Futboll

Kosova është më e bukur se Mallorca

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 23:10
Muriqi, foto Shpend Ahmeti

Kosova ka fituar në “Fadil Vokrri” ndaj Qipros me rezultta 5:1

“Faktikisht po mundohem ta jap maksimumin gjithmonë për Kosovën. Humba shumë raste për të shënuar edhe më shumë gola. Jam i lumtuar për fitoren.

Do kthehem në Mallorca me moral të qind për qind. Fizikisht jam i lodhur.

Dita e parë ishte e vështirë në Kosovë pasi ishte ftohtë. Në Mallorca u mësova me kohën e nxehtë. Kosova është më e bukur se Mallorca natyrisht se është vendi im”, tha Muriqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat