Muller këshillon Gjermaninë

Futboll

Muller këshillon Gjermaninë

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 17:52
Muller këshillon Gjermaninë

Sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Muller, e ka këshilluar Gjermaninë që të frymëzohet nga Real Madridi i Carlo Ancelottit.

Ai kërkon nga Kombëtarja e tij që të jetë sa më e përgatitur për Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

“Ndoshta Real Madridi mund të jetë një shembull për ne”, tha Muller.

“Kam punuar me shumë trajnerë, përfshirë Ancelottin, i cili ka fituar shumë trofe. Do të bënim mirë ta ndiqnim atë”, theksoi Muller.

Muller kishte luajtur dy vite te ‘bavarezët’ nën drejtimin e Ancelottit dhe e njeh mirë punën që bën strategu italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat