Xavi ka tre opsione

Futboll

Xavi ka tre opsione

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 18:46
Xavi ka tre opsione

Barcelona do të përballet me Mallorca këtë të shtunë, pa një formacion fillestar ende për t’u përcaktuar  me lëndimet e Kunde, Araujo dhe Bellerin, Xavi ka tre opsione për t’u marrë me problemin në mbrojtje.

Eric Garcia, Gerard Pique dhe Andreas Christensen mund të formojnë një treshe mbrojtëse me Rafinhën në krahun e djathtë.

Ky është opsioni më i dukshëm, por Roberto i ka kaluar ndeshjet e fundit jashtë fushës për shkak të lëndimit, ka mundësi që ai të mos jetë në formën më të mirë tani.

Ka një shans të vogël që Xavi të tërheqë lojtarët e rinj të akademisë. Opsioni më i mirë do të ishte Alvaro Nunez, mbrojtësi i djathtë 22-vjeçar që iu bashkua Barça B nga Bilbao këtë verë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat