Oblak në “udhëkryq”

Futboll

Oblak në “udhëkryq”

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 00:04
Oblak në “udhëkryq”

Jan Oblak është një nga portierët më të mirë në qarkullim dhe te Atletico Madrid kërkojnë me çdo kusht të rinovojnë me sllovenin, kontrata e të cilit skadon në vitin 2023.

Në fakt, mediat spanjolle bëjnë të dituara se palët kanë gjetur gjuhën e marrëveshjes dhe Oblak do të qëndrojë në kryeqytet të paktën deri në vitin 2028, megjithatë ende nuk ka një njoftim zyrtar dhe në këtë formë, dy klubet e Premier League, Tottenham dhe Manchester United besojnë se mund ta transferojnë gardianin.

Londinezët kanë një armë të fortë si Antonio Conte, i cili di të jetë bindës për lojtarët që i kërkon në skuadër, por nga ana tjetër, “Djajtë e Kuq” joshin me historinë e tyre dhe me idenë e rikthimit në majat e futbollit europian.

Kujtojmë se në të kaluarën, Oblak e ka shprehur hapur pëlqimin e tij për kampionatin anglez duke e cilësuar si një nga më spektakolarët ndërsa mbetet për t’u parë tashmë nëse do të zgjedhë t’i bashkohet apo do t’i qëndrojë ende besnik Atletico Madrid.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat