Dinamo ngec

Futboll

Dinamo ngec

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:00
Dinamo ngec

Dinamo ka luajtur në ditën e sotme kundër Tomorit në Kategorinë e Parë, ndërsa në të njëjtën ditë, do të zhvillohet edhe derbi i kryeqytetit në Superiores, mes Tiranës dhe Partizanit.

Dinamo nuk arriti të mbijetonte dot në elitën e futbollit shqiptar, pavarësisht investimeve të mëdha.

Megjithatë edhe aventura në Kategorinë e Parë, nuk do të jetë kaq e lehtë. Këtë e ka treguar edhe barazimi i sotëm me Tomorin në shifrat 1-1.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Caco në minutën e 11, ndërsa Danaj barazoi shifrat në të 36.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat