Fundi i një epoke?

Futboll

Fundi i një epoke?

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:58
Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka marrë një goditje të madhe të madhe në ditën e sotme, për të kujtuar seriozisht edhe mbylljen e karrierës.

A është ky fundi i epokës së portugezit?

Sipas të gjitha gjasave, nuk duket të ketë tjetër rrugë. Ten Hag nuk e aktivizoi për asnjë minutë të vetme ndaj Manchester City, në ndeshjen që u mbyll me shifrat 6-3 për ekipin e Guardiolas. As vetë Ronaldo nuk e kujton dot se kur ka qëndruar në stol dhe nuk është aktivizuar në fushë në derbin e fundit që është luajtur, megjithëse ka qenë i gatshëm fizikisht.

Kjo ndodhi sot dhe dëshpërimi shihej qartësisht në sytë e portugezit, i cili ndiqte si tifoz pa pagesë shkëlqimin e Haland.

Ndërkohë vetë trajneri i Manchester United ka treguar se rezultati 4-0 i pjesës së parë ndikoi në këtë vendim dhe mos aktivizimi i tij në pjesën e dytë ishte thjesht një shenjë respekti për karrierën e madhe që ka kaluar. Na ishte dikur…Cristiano Ronaldo!.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat