​Barcelona me shumë mungesa kundër Interit

Futboll

​Barcelona me shumë mungesa kundër Interit

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 11:41
​Barcelona me shumë mungesa kundër Interit

Frankie de Jong është ndër mungesat më të mëdha Barcelonës për ndeshjen e nesërme në Ligën e Kampionëve kundër Interit.

Trajneri Xavi Hernandes ka publikuar listën e skuadrës për ndeshjen e tretë të Grupit C të Ligës së Kampionëve që zhvillohet të martën.

Memphis Depay, Jules Kounde, Hector Bellerin dhe Ronald Araujo nuk janë rikuperuar nga lëndimet dhe e njëjta gjë vlen edhe për De Jong, i cili, siç raporton “Football Espana”, ende po përballet me një dëmtim të muskujve.

25-vjeçari ka grumbulluar tetë paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, duke shënuar një gol.

Ish-ylli i Milanit, Franck Kessié do të udhëtojë në Itali së bashku me të rinjtë Pablo Torre dhe Marc Casado.

Interi dhe Barcelona fituan nga tre pikë secila në dy ndeshjet e para të fazës së grupeve pasi fituan ndaj Viktoria Plzen dhe humbën nga Bayern Munich.

Të dyja skuadrat do të takohen në “Giuseppe Meazza” nesër në orën 21:00 me orën e Mbretërisë së Bashkuar, ndërsa ndeshja e kthimit është në Barcelonë javën e ardhshme, të mërkurën, më 12 tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat