Vendimet e Komisionit të Garave të FFK-së

Futboll

Vendimet e Komisionit të Garave të FFK-së

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 18:21
Vendimet e Komisionit të Garave të FFK-së

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në mbledhjen e mbajtur me 04.10.2022, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së nëntë të Albi Mall Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së shtatë të Viva Fresh Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi B, në futboll për edicionin 2022/2023. Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve, bazuar në nenin 70 të Rregullores së Garave, si dhe dispozitave të Rregullores Disiplinore, mori këto:

Vendime:

1.Regjistrohen ndeshjet e xhiros së nëntë të Albi Mall Superligës dhe ndeshjet e xhiros së shtatë të Viva Fresh Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi B në futboll për edicionin 2022/2023, me rezultatet e arritura në fushë.

2.Bazuar në raportet e delegatëve, kontrollorëve, zyrtarëve të FFK-së si dhe të dhënat nga protokollet zyrtare të ndeshjeve, lidhur me rregullsinë e fillimit, zhvillimit dhe përfundimit të ndeshjeve, Komisioni i garave pas administrimit të të gjitha materialeve dhe shkresave të prezantuara, incizimeve televizive, raporteve të personave zyrtarë të FFK-së si dhe mediave vendosi për :

Inicime disiplinore:

Ndaj: Përfaqësuesit zyrtar të SC ”Gjilani”, Roland Ajeti nr ID. 000514M96. MOTIVI: Në minutën 80 –të, të ndeshjes ishte ndëshkuar me karton të verdhë për pengim të drejtësisë dhe pasi e kishte aplauduar, injoruar dhe ofenduar gjyqtarin kryesor me ç’rast ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt. Sipas raporteve zyrtare të ndeshjes Ballkani-Gjilani.

Ndaj: KF ”Trepça”. Motivi: Në protokolin zyrtar të ndeshjes nuk evidentohet prezenca e mjekut, e që është obligim i çdo klubi. Sipas protokolit zyrtar të ndeshjes Rilindja1974-Trepça, njofton Komisioni i Garave i FFK-së
Abdyl Bellopoja, kryetar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat