Ukraina i bashkohet Spanjës dhe Portugalisë

Futboll

Ukraina i bashkohet Spanjës dhe Portugalisë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 15:23
Ukraina i bashkohet Spanjës dhe Portugalisë

Ende nuk është përcaktuar, por Kupa e Botës 2030 flitet se do të organizohet në Spanjë, Portugali dhe së fundmi kërkesë ka bërë edhe Ukraina.

Sipas raportimeve të fundit, Ukraina është duke u përgatitur që t’i bashkohet ofertës.

Plani duket se është që Ukrainë e cila momentalisht ndodhet në luftë të marrë përsipër organizimin e së paku një grupi.

Mbetet të shihet në vazhdim nëse marrëveshja do të mund të finalizohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat