Kundërshtarët nuk e ndalin dot

Futboll

Kundërshtarët nuk e ndalin dot

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 14:17
Kundërshtarët nuk e ndalin dot

Erling Haaland pa diskutim ka bërë që gjithë bota të thërrasë me zë të lartë emrin e tij, teksa paraqitjet e tij me Manchester City-n kanë “çmendur” tifozët.

19 gola në 12 ndeshje në këtë sezon me fanellën e “Qytetarëve” ka habitur gjithë Europën, teksa mbrëmjen e djeshme arriti që ndaj Copenhagen të shënojë dopietë.

Siç duket në Angli nuk iu besojnë syve për aftësitë e norvegjezit, ndërsa është shume e çuditshme që kanë nisur një peticion për largimin e tij nga Premier League, pasi tashmë shumë tifozë kanë filluar ta quajnë 22-vjeçarin një “robot”.

Edhe pse mund të duket si një shaka, deri tani, ky peticion është firmosur nga më shumë se 1.8 M persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat