Brazili ruan vendin e parë

Futboll

Brazili ruan vendin e parë

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 14:31
Brazili ruan vendin e parë

FIFA ka publikuar renditjen e saj për ekipet kombëtare dhe duket se Brazili vazhdon të jetë në vendin e parë, e ndjekur nga Belgjika dhe Argjentina.

Në 10 vendeve të para, vetëm Italia ka arritur të ngjitet me një pozicion, duke ja parakaluar Spanjës.

Për sa i përket Kombëtares shqiptare, vazhdon të qëndrojë në vendin e 66-të të renditjes, pa asnjë ndryshim nga muaji gusht.

Nga ana tjetër, përfaqësuesja e Kosovës, me një humbje dhe një fitore në dy ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve, ka humbur një pozicion duke shkuar në vendin e 107.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat