Formacioni i Dukagjinit

Futboll

Formacioni i Dukagjinit

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 12:22
Formacioni i Dukagjinit

Ferizaj dhe Dukagjini përballen në kuadër të xhiros së 18-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Dy skuadrat kanë synimet e njëjta, t’i shpëtojnë rënies nga elita e futbollit kosovar këtë edicion.

Megjithatë formë më të mirë kanë treguar mysafirët të cilët kanë tre fitore radhazi në kampionat.

Ferizaj është e fundit në tabelë dhe kërkon medomos fitoren në mënyrë që të mbetet në garë me skuadrat e tjera për mbijetesë.

Ndërkohë klinasit synojnë të mos mposhten nga ky udhëtim shumë i vështirë.

Dukagjini: Haxhihamza, Shala, Basriu, Dallku, Hugo, Zabergja, Jashanica, Morina, Zulfiu, Merlaku, John.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat