Cassano: Richarlison është...

Futboll

Cassano: Richarlison është...

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 15:46
Cassano: Richarlison është...

Richarlison shkëlqeu në ndeshjen e parë të Botërorit. Sulmuesi i Tottenhamit shënoi dy golat e fitores së Brazilit ndaj Serbisë, të dytin me roveshaë.

Antonio Cassano e cilëson një gabim grumbullimin e tij në vend të Roberto Firminhos nga trajneri Tite. Në deklaratën për Bobo TV, ish-talenti italian analizoi në stilin e tij edhe kryeveprën e sulmuesit brazilian.

“Brazili ka 25 futbollistë të mrekullueshëm, por atyre u mungon vetëm një gjë. Unë jam një person që nuk i mohoj ato që them, kështu që vazhdoj ta konfirmoj mendimin tim: Richarlison është një lojtar skarco.

Akrobacia e golit të dytë? E vërteta është se ai nuk e stopoi topin siç duhej, akrobacia i doli kot. Leje pastaj goli i parë, ai e realizoi me portën bosh. Richarlison nuk ka lidhje fare me sulmuesit e tjerë të Brazilit”, deklaroi Cassano.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat