Flick i “shtang” të gjithë

Futboll

Flick i “shtang” të gjithë

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 17:31
Flick

Flick i “shtang” të gjithë!

Në konferencën për shtyp të mbajtur ditën e sotme, trajneri i Gjermanisë, Hansi Flick i ka shtangur të gjithë duke mos marrë asnjë lojtar me vete, me shpjegimin se distanca me qendrën ështe shumë madhe për të sjellë me vete një lojtar në prag të ndeshjes me Spanjën.

“Ka një udhëtim prej tre orësh atje dhe kthimi, por nesër kemi një ndeshje shumë të rëndësishme, kështu që i thashë FIFA-s që do të vija vetëm”,- u shpreh Flick.

Ky vendim mund t’i kushtojë një gjobë Federatës Gjermane të Futbollit duke qenë se rregulloret e FIFA-s i detyrojnë të gjithë pjesëmarrësit të kenë një lojtar gjatë konferencës për shtyp, së bashku me trajnerin në prag të ndeshjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat