Shitja e Liverpool është në horizont

Futboll

Shitja e Liverpool është në horizont

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 20:42
Shitja e Liverpool është në horizont

Ka shumë pasiguri për të ardhmen e Liverpool-it, veçanërisht pasi disa anëtarë kyç të udhëheqjes së klubit, si drejtori sportiv Ward, njoftuan vendimin e tyre për t’u larguar.

Megjithatë, pavarësisht gjithë kësaj, disa nga planet e transferimit të Reds mbeten të pandryshuara, tha Fabrizio Romano për CaughtOffside:

“Ne e dimë se Jurgen Klopp mbetet një pjesë e rëndësishme e këtij projekti,, ai është një njeri i Liverpool-it, ai nënshkroi një kontratë të re jo shumë kohë më parë dhe do të vazhdojë të punojë.

Megjithatë, skuadra rreth tij do të ndryshojë dhe kjo është një kohë e rëndësishme për klubin.

Ne do të shohim se si kjo do të ndikojë në planet e tyre të tregut të transferimeve, por ata ndoshta do të nënshkruajnë më shumë se një mesfushor sepse Alex Oxlade-Chamberlain dhe Naby Keita duhet të largohen".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat