Messi barazon Maradonën

Futboll

Messi barazon Maradonën

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 23:31
Messi barazon Maradonën

Messi barazon Maradonën për golat në Kupën e Botës!

Kombëtarja e Argjentinës mposhti 2-0 Meksikën.

Por kjo ndodhi në mesin e pjesës së dytë të lojës nga një goditje e drejtuar mirë nga këmba e majtë e Lionel Messit i cili i dha avantazhin ekipit.

Për Lionel ishte goli i tetë në kampionatet botërore, duke barazuar legjendën Diego Armando Maradonën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat