Formacioni i Prishtinës

Futboll

Formacioni i Prishtinës

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 12:26
Formacioni i Prishtinës

Trepça ’89 do të pres Prishtinën në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë në kuadër të xhiros së 18-të në Albi Mall Superligë.

Dy rivalët e vjetër në këtë duel vijnë në një moment jo të mirë dhe kërkojnë këndelljen.

‘Minatorët’ ndodhen në vendin e parafundit në tabelë me 18 pikë, pesë më pak se Prishtina që zë vendin e katërt në tabelë.

Vendasit synojnë tre pikët për të dimëruar më të qetë, në anën tjetër Prishtina kërkon pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Prishtina:Nika, Belica, Mici, Ramadani, Bytyqi, Useini, Gashi, Kryeziu, Krasniqi, Uka, Shefiti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat