Forlan: Do të duhet të japim maksimumin

Futboll

Forlan: Do të duhet të japim maksimumin

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 13:06
Forlan

Mëngjesin e sotëm, prestigjozja “Gazzeta dello Sport” ka publikuar një intervistë me legjendën e futbollit uruguajan, Diego Forlan, me këtë të fundit që ka komentuar ecurinë e deri më tanishme të kombëtares së tij, në “Katar 2022”.

Forlan theksoi se grupi është disi vështirë dhe i ekuilibruar, por sërish shpreh besim të palëkundur te bashkëkombasit e tij.

“Ne shkojmë në çdo Botëror me të njëjtin plan kalojmë fazën e parë dhe pastaj argëtohemi.

Është e njëjta gjë edhe këtë herë. Grupi është i vështirë dhe i ekuilibruar, por ndeshja e parë ishte pozitive edhe nëse pse nuk fituam. U afruam dhe treguam se jemi në gjendje të mirë.

Në dy ndeshjet e ardhshme do të duhet të japim maksimumin nëse duam të arrijmë në raundin e 1/16-ve”,- tha më tej Forlan gjatë intervistës..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat