Në historinë e përfaqësueseve

Futboll

Në historinë e përfaqësueseve

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 20:25
Neuer

Niklas Fylkrug shënoi golin e parë te përfaqësuesja e Gjermanisë në Kupën e Botës në rolin e një zëvendësuesi që nga finalja e 2014-ës kundër Argjentinës me protagonist Mario Gotzen.

Fakt interesant është se “Pancerat” do të godisnin vetëm 1 herë në portën e spanjollëve në pjesën e parë, çka do të thoshte se një statistikë kaq e dobët do të vinte sërish nga finalja e 2014-ës kundër “Albiçelestëve”.

Formacioni startues rezultonte mosha më e vjetër që nga finalja 2002 me një mesatare 28 vjeç e 147 ditë.

Manuel Neuer nuk do t’i mungonin arritjet në këtë duel titanësh. 36-vjeçari me prezencën e mbrëmshme arriti të zhvillonte 18 prezenca në Botërorë, duke barazuar dy legjenda si Klaudio Tafarel dhe Sep Majer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat