Duro: Shaqiri është mungesë e rëndësishme

Futboll

Duro: Shaqiri është mungesë e rëndësishme

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 22:54
Duro

Brazili dhe Portugalia siguruan sonte kalimin në fazën tjetër të Botërorit të Katarit. “Seleçao” fituan 1-0 ndaj Zvicrës, ndërsa luzitanët triumfuan 2-0 ndaj Uruguajit. I ftuar në Qatar N’24 në News 24 ishte trajneri i njohur, Shpëtim Duro, analizoi këto dy kombëtare, teksa ndër të tjera u shpreh:

“Brazili, Portugalia dhe Franca ishin ekipe që parashikoheshin.

Shpresoj që të ecin skuadrat më të mira.

Ronaldo nuk është një e re e madhe. Ai nuk është aktivizuar sepse s’ka qenë në formë, por ka patur probleme me trajnerin e ri. Ai ka kaluar atë periudhë, te goli i parë ishte meritë e tij. Ka qenë merita e tij, edhe pse nuk ia kanë caktuar golin atij. Tashmë është i qetë, pas gjithë atyre problemeve që kaloi.

Brazili- Ekip shumë kompakt. Ndeshjen e sotme nuk mund ta quaj  dominim. Normalisht e meritoi fitoren, por edhe Zvicra ka bërë paraqitje të mirë. Isha i bindur që Zvicra nuk është Serbia.

Sot ekipi i Jakin kishte marrë masa. Shaqiri mungesë e rëndësishme. U ndje mungesa e Nejmarit te Brazili. Nuk ka lojtarë atje në nivelin e Nejmar”, u shpreh Shpëtim Duro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat