Ndihmësi i Gerrard hedh hapin e madh

Futboll

Ndihmësi i Gerrard hedh hapin e madh

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 23:12
Ndihmësi i Gerrard hedh hapin e madh

Rangers kanë emëruar trajnerin e ri. 55 herë kampionët e Skocisë, shkarkuan Giovanni van Bronckhorst për shkak të oshilacioneve në rezultate dhe në vend të tij është zgjedhur Michael Beale.

42-vjeçari anglez, e njeh mirë klubin, pasi punoi si ndihmës i Steven Gerrard gjatë aventurës së ish-kapitenit të Liverpoolit si trajneri i Rangersit në periudhën qershor 2018-nëntor 2021.

Beale ka firmosur deri në vitin 2026 me klubin 150-vjeçar skocez. Ai ndoqi Gerrard edhe gjatë aventurës tek Aston Villa, por në qershor firmosi me QPR në Championship, ekip nga i cili u nda për t’u rikthyer në “Ibrox Stadium”.

Rangers renditet përkohësisht në vendin e dytë në kampionatin skocez, 9 pikë larg vendit të parë që mbahet nga “armiqtë” e përjetshëm të Celtic.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat