Onana përfundon Botërorin dhe largohet nga Katari

Futboll

Onana përfundon Botërorin dhe largohet nga Katari

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 15:07
Onana

Sipas La Gazzetta Dello Sport, konflikti në mes të Andre Anona dhe trajnerit të Kamerunit, Rogober Song dhe presidentit të federatës, Samuel Eto’o është i pariparueshëm, kështu që portieri i Interi është larguar nga Katari me fluturimin e parë 

Onana ishte lënë çuditërisht jashtë skuadrës së Kamerunit në ndeshjen e tyre kundër Serbisë të hënën. Raportet treguan që 26 vjeçari ka pasur një mospajtim teknik me trajnerin Song. 

Gjatë konferencës për media pas ndeshjes, ish mesfushori tha që Onana mund ta vazhdojë Botërorin, por së pari duhet t’i ndryshojë sjelljet e tij dhe të “respektojë rregullat”. 

Federata e Futbollit e Kamerunit po ashtu lëshoi një deklaratë të hënën në mbrëmje duke konfirmuar besimin në Song dhe thanë që Onana është suspenduar përkohësisht nga skuadra. 

Ata nuk specifikuan nëse ai do ta vazhdojë udhëtimin e tij në Botëror, por Onana e ka marrë gjendjen në duart të veta dhe është larguar nga Katari. 

Sipas disa mediave, portieri i Interit tashmë është larguar dhe këtë ai e ka konfirmuar edhe përmes rrjeteve sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat