​Nisin dy përballjet e grupit A të Botëror

Futboll

​Nisin dy përballjet e grupit A të Botëror

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 16:06
Foto ilustrim

Dy përballjet e grupit A të Kampionatit Botëror që kanë startuar tashmë nga ora 14:00 sot do të zbulojnë emrat e dy klubeve që do të vazhdojnë në fazën tjetër të këtij kompeticioni

“Khalifa International Stadium” po përballen Ekuadori dhe Senegali të cilat kanë vetëm një pikë diferencë momentalisht, andaj fituesi i kësaj ndeshje edhe do të vazhdojë tutje, raporton KosovaPress.

Sfida tjetër, ajo ndërmjet Katarit dhe Holandës po zhvillohet në stadiumin “Al Bayt”, me “tulipanët” që janë favorit absolut për të dal fitues nga ky takim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat