Olmo bën parashikimin e bujshëm

Futboll

Olmo bën parashikimin e bujshëm

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 16:47
Olmo bën parashikimin e bujshëm

Spanja është skuadra kryesuese në Grupin E të Botërorit të Katarit me katër pikë dhe në ndeshjen e tretë dhe të fundit në grup do të luajë kundër Japonisë, ndërsa dyshja e dytë përbëhet nga Gjermania dhe Kosta Rika.

Në prag të mbylljes së fazës me grupe, ylli i kombëtares spanjolle Dani Olmo ka dhënë një intervistë për Marca-n. Ndonëse faza e grupeve nuk ka përfunduar ende, gazetari ka pyetur Olmin se kë sheh në finalen e Botërorit.

“Spanja mposht Kroacinë në finale”, është përgjigjur 24-vjeçari i Leipzig, ku është transferuar pas gjashtë vitesh te Dinamo e Zagrebit.

“Ashtu siç donim të mundim Kosta Rikën dhe Gjermaninë, duam të mposhtim edhe Japoninë. Nuk do të bëjmë llogari. Qëllimi janë 1/8”, ka shtuar Olmo.

“Askujt nuk i pëlqen të luajë kundër Spanjës. Ne gjithmonë luajmë për fitore,” ka vazhduar Olmo për Marca. Olmo ka luajtur mbi 180 minuta në Kupën e Botës duke shënuar dhe duke dhënë një asist.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat