Zielinski: Duhet të jemi krenarë

Futboll

Zielinski: Duhet të jemi krenarë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 23:19
Zielinski: Duhet të jemi krenarë

Pas humbjes, por me kualifikimin e “futur” në xhep mesfushori i Napolit, Piotr Zielinski ka folur për mediat, pas ndeshjes ku u shpreh tepër i lumtur për kualifikimin.

“Sigurisht që ishte një ndeshje shumë e vështirë.

E dinim që po luanim me një nga kombëtaret më të forta dhe mund të shihje dallimin mes dy skuadrave. Jemi të lumtur që u kualifikuam.

Të luash ndeshjen tjetër është gjithmonë e vështirë, sepse mendon se çfarë po bëjnë skuadrat e tjera. Ishte vërtet e vështirë, por në fund ne jemi të lumtur sepse kemi arritur diçka që na ka munguar për kaq shumë vite.

Polonia që kalon nëpër grupe do të thotë shumë gjëra, duhet të jemi krenarë. Por ne duhet të përmirësojmë performancën tonë, sepse do të jetë e vështirë kundër një France si kjo”,- shtoi Zielinski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat