Festë në rrugët e Tokios

Futboll

Festë në rrugët e Tokios

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 22:55
Festë në rrugët e Tokios

Festë në rrugët e Tokios, japonezët në delir për kualifikimin!

Pas fitores me përmbysje ndaj Gjermanisë në ndeshjen e parë në grup, Japonia bëri të njëjtën gjë edhe ndaj Spanjës, duke u kualifikuar në fazën e 1/8-ave dhe duke nxjerrë jashtë Botërorit “panzerat” e Hansi Flick.

Kualifikimi në një grup të vështirë si ky me Spanjën e Gjermaninë, ka entuziazmuar ndjeshëm popullin japonez.

Teksa shumë njerëz kanë dalë në rrugët e Tokios për të festuar këtë sukses.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat