I tërbuar pas humbjes

Futboll

I tërbuar pas humbjes

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 23:01
Luis Enrique

Humbja ndaj Japonisë nuk rezultoi fatale për Spanjën, por gjithsesi, ka acaruar tej mase trajnerin e iberikëve, Luis Enrique.

Tekniku i njohur, siç raportojnë mediat, ka vendosur që të mbyllë skuadrën në dhomat e zhveshjes.

Tonet kanë qenë mjaft të larta në drejtim të lojtarëve, pasi për “timonierin” e njohur ekipi tregoi mungesë serioziteti.

Kjo mbyllje në dhomat e zhveshjes, shkaktoi edhe vonesa në deklaratat për shtyp që lojtarët japin për media të ndryshme.

Spanja ia doli të kualifikohej si e dyta në grup dhe në fazën tjetër do të përballet me skuadrën e Marokut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat