Rakitiç tallet me sulmuesin e Interit

Futboll

Rakitiç tallet me sulmuesin e Interit

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 14:45
Rakitiç tallet me sulmuesin e Interit

Belgjika ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Kroacisë pasditen e djeshme, teksa me këtë rezultat, “Djajtë e Kuq” nuk avancojnë dot nga grupet e Botërorit duke u eliminuar që në këtë fazë.

Romelu Lukaku, ishte lojtari që dje ka pasur shanset më të mëdha për shënim, teksa çuditërisht sulmuesi i Interit ka gabuar në 4 gola të sigurt.

Për këto raste flagrante ka reaguar mesfushori kroat i Seviljes, Ivan Rakitiç me anë të një “Story” në rrjetin social “Instagram” duke u tallur me Romelu Lukakun, teksa thotë se do të nderohet për një muaj në qytetin e Splitit:

“Ec aty, Lukaku! Do ta nderojmë për një muaj në qytetin e Splitit. Ec aty!”, thotë gjatë videos ish-mesfushori i Barcelonës.

Vlen të theksohet se Kroacia do të sfidojë në raundin e 1/8-ve surprizën e bukur të këtij Botërori, Japoninë, të hënën e 5 dhjetorit në orën 16:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat