Turneu i futbollit të vogël “Tournamet Prishtina Cup 2022” po afrohet, interesimi është i jashtëzakonshëm

Futboll

Turneu i futbollit të vogël “Tournamet Prishtina Cup 2022” po afrohet, interesimi është i jashtëzakonshëm

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 15:13
Turneu i futbollit të vogël

Në fundit na pret spektakël në futboll të vogël në palestrën e Pallatit të Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

Edhe sivjet organizohet turneu  “Tournamet Prishtina Cup 2022”, i cili zgjon interesim të jashtëzakonshëm te adhuruesit e sportit në Kosovë.

Ky turne organizohet nga e ish-futbollistit të Përfaqësueses së Kosovës në futsall, Getart Hyseni, Bajram Murturi dhe Lulëzim Berisha.

Turneu nis nga data 24 dhe do të zgjas deri me 30 dhjetor e ku organizatorët konfirmojnë për "Shqip" se interesimi për pjesëmarrje është tejet i madh.  

Organizatorët kanë menduar për të gjitha kategoritë derisa hapësira do të kenë edhe moshat U13 e U15, pastaj ekipet e senioreve femra, meshkujve, mediat si dhe personat me nevoja të veçanta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat