Australia për befasi

Futboll

Australia për befasi

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 19:04
Ilustrim

Përfaqësuesja e Argjentinës dhe ajo e Australisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/8-tës në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Argjentina do të ndeshet me Australinë në takimin e paraparë të zhvillohet në ‘Ahmad bin Ali Stadium’ nga ora 20:00.

Ekipi i Lionel Scalonit ka ardhur në këtë ndeshje me ngritje graduale të formës dhe pret fitore jo të vështirë për të kaluar në çerekfinale.

Në anën tjetër, Australia është befasia e këtij edicioni dhe si e tillë do të synoj me befasinë e radhës.

Scaloni ka vendosur përsëri të bëjë ndryshime në formacion, ndërsa trajneri i Australisë starton me formacionin më të mirë të mundshëm.

Argjentina: E.Martinez; Molina, Romero, Otamendi, Acuna; De Paul, Enzo Fernandez, Mac Allister; Messi, Julian Alvarez, Papu Gomez. 

Australia: Ryan; Degenek, Rowles, Souttar, Behich; Mooy, Irvine, McGree; Baccus, Duke, Leckie..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat