Messi kalon Maradonën

Futboll

Messi kalon Maradonën

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 22:40
Messi kalon Maradonën

Lionel Messi ka shënuar në pjesën e parë ndaj Australisë.

Ky nuk ishte vetëm goli i parë i Argjentinasit në një ndeshje me eliminim direkt në Kupën e Botës.

Në fakt, ky gol ka qenë i nënti për Messin në Botëror, duke kaluar kështu Maradonën i cili ka 8 gola, ndërsa vendin e parë e mban legjenda tjetër argjentinase, Gabriel Batistuta, i cili është golashënuesi më i mirë i Argjentinës.

Gjithashtu, Messi shënon sot ndeshjen e 1000 si profesionist..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat