Klopp e dëshiron në skuadër

Futboll

Klopp e dëshiron në skuadër

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 23:39
Klopp e dëshiron në skuadër

Klopp e dëshiron në skuadër mesfushorin maroken!

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka identifikuar futbollistin maroken të Fiorentinës, Sofyan Amrabat, si një opsion për nevojat e mesfushës së ekipit që e drejton.

Sipas mediave gjermane, paraqitjet e Amrabat në Boërorin në Katar, ku njëzet e gjashtë vjeçari ka luajtur çdo minutë në tri ndeshjet e fazës grupore ku ka ndihmuar kombëtaren e vendit të tij të arrijë në gjashtëmbëdhjetëshen më të mirë të kompeticionit, kanë rënë në sy të trajnerit gjerman. 

Amrabat ka kontratë me Fiorentinën deri më vitin 2024 dhe vlera e tij llogaritet se është 25 milionë funta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat